CEPHE GİYDİRME SİSTEMLERİ

KOMPOZİT PANEL UYGULAMASI

Yapılan “Çağdaş Yüzü” Alüminyum kompozit levha kaplamalar

Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş “yangına dayanıklı” (tutuşmaz) özellikle alüminyum kompozit levha ile yapılan kaplama çeşididir. Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde, boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış ürünler kullanılır.

Solid, Metalik, Sparkling (simli), Doğal Taş ve Ahşap Desenli renk seçenekleri mevcuttur. Renkler standart olarak %30 parlaklıktadırlar. Mimari tercihe göre %30 ile %80 arası parlaklıkta üretim mümkündür. Kompozit levha kaplama arkasında, duvar önüne, taşyünü ve buhar dengeleyici uygulaması ile ısı yalıtımı sağlamaktadır. 2 veya 3mm kesitli boyalı alüminyum levhalar ile kaplamalar yapmak da mümkündür.

Sıradışı Projelerin Malzemesi

Titanyum: Sıradışı projeler için yeni arayışlara yanıt olan, tüm dünyada yükselen benzersiz bir malzeme. Güç ve dayanımı çelikten daha fazla ve nerdeyse alüminyum kadar hafif olan titanyum, yapıya yük getirmediği gibi, günümüzde korozyana ve pek çok kimyasal etkiye karşı en dayanıklı metal olarak biliniyor. Titanyum Gökyüzünüz ışığını kendine özgü etkisiyle yansıtarak cepheyi benzersiz bir estetiğe büründürüyor.

“Çelik gibi” sağlam cepheler için

Paslanmaz Çelik: Zorlu koşullar için tasarlanan yapılarda, en yüksek dayanımın beklendiği cepheler için üretilen dev almaz paneller, gerçek çelik dayanımı sağlıyor. Paslanmaz çelik kaplı kompozit levhalar projeye, yalnızca panellerde bulunan yangın güvenliğine ek olarak; çeliğe özgü sağlamlık ve zorluk dış etkenlere dayanım avantajları da getiriyor. Mimarların fikirleri, yatırımcıların ise projeleri “eskimiyor”

Ahşabın doğallığı yangın güvenliği ile bir arada

Ahşap: Ahşabın tüm avantajlarına sahip ama dezavantajlarından hiçbirinin olmadığı bir malzeme. Estetik olarak tüm kompozit malzemeler içinde en doğal görünümü sağlarken, dezavantajları yüzünden ahşabın kullanılmadığı tüm yüzeyler, onun doğallığını taşıyor. Projeye özel biçim, cephede hareket özgürlüğü.

Pefore: Cephe projelerinde “hareket özgürlüğü“ için avantajlıdır. Yüksek teknolojiyle üretilen levhalar, projeye özel biçimlerde kesilip bükülebilme olanağıyla, cephe tasarımlarına esneklik getiriyor.

İlgili Projeler