Alüminyum Pencere Ve Kapı Sistemleri

Yaşam olanlarında kullanılan sistemler olarak alüminyum doğrama sistemleri oldukça yaygın kullanılmaktadır. İç ve dış alüminyum profillerin,ısı yalıtımı sağlamak amacıyla yalıtkan bir profille birbirine bağlanmasıyla oluşturulan doğrama sistemidir. Alüminyum, inşaatlarda çok kullanılan bir metaldir. Özellikle, kapı, pencere, giydirme cephe gibi uygulamalarda, sağlamlığı, dayanıklılığı ve estetik yönden üstün özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir.
Alüminyum yapısı itibariyle ısı iletim katsayısı yüksek bir malzemedir. Polyamid ise düşük toleranslarla hassas olarak üretilebilen ısı iletim katsayısı son derece düşük, mukavemet ve sertliği ise oldukça yüksek olan bir malzemedir.

Kullanılan alüminyum profiller, Amerikan normuna göre AA 6063-TS veya Avrupa ve Türkiye standartlarına göre 6060-TS / 6063-TS alaşımından üretilmelidir. (Profil üreticisinde TS 5247 (EN 12020-1) kolite belgesi aranmalıdır). Bu standart “Hassas Toleransları esas aldığından profillerin birbirleriyle çalışması daha iyi olur. Zengin aksesuar ve açılma tekniklerine sahip olup, tüm mekanizmalar, manuel ve mekatranik olarak veya bir bina yönetim sistemi kullanılarak, merkezi olarak çalıştırılabilmektedir.

İlgili Projeler