ALÜMİNYUM PANJUR SİSTEMLERİ

Dıştan Takma Panjur Sistemleri: Dıştan Takma Panjur Mevcut pencerelere sonradan monte edilebilen panjur sistemidir. Sağladığı güvenlik be caydırıcılık özelliği konutlarda tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biridir.

Yeni inşa edilen yapılarda olduğu kadar inşa bitmiş yapılarda da rahatlıkla uygulanabilmektedir. Konfor tercihinize göre kordonlu veya motorlu olarak uygulanabilen bu sistemde özel renk seçenekleriyle estetik açıdan da sınırları zorlayabilirsiniz.

Avantajları: Yağmur güneş ışığı ve kar gibi iklim olaylarında yalıtım sağlar. Solar radyasyona karşı etkin bir koruma sağlar. Her türlü mimari yapıya uyumludur. Dış ortam sesini 10 desibele kadar engeller.

Monoblok Panjur Sistemleri: Monoblok panjur sistemleri, dış cephede mimari estetiği bozmayani kutu payı düşülerek, doğramalar ile birlikte iç cepheye monte edilebilecek şekilde tasarlanmış bir panjur sistemdir.

Monoblok panjur sisteminde panjur kutusu iç cephede yer aldığından, dış cephe yapısındaki mimari estetik, hiçbir şekilde bozulmamaktadır. Doğrama ile bütünleşen renk seçenekleriyle kusursuz bütünlük sağlar. Kutunun evin i. Kısmında kalan tarafında strafor uygulamasıyla ısı ses yalıtımı en üst seviyededir.

Avantajları: Yağmur güneş ışığı ve kar gibi iklim olaylarında üstün yalıtım sağlar. Solar radyasyon karşı etkin bir koruma sağlar. Dış ortam sesini 10 desibele kadar engeller. Kutu içi izolasyonu sayesinde ısı kaybını büyük ölçüde engellemektedir. Bakımı ve temizliği iç kısımda kalan müdahale kapağından kolayca yapabildiğinden ekstra pratiktir.

İlgili Projeler